czwartek, 10 maja 2018

O marce Azzaro


Wybitny kreator mody Loris Azzaro patrzył na stylizację całościowo – dopełnieniem stylowych ubrań i dodatków są ujmujące perfumy. Holistyczne podejście do kwestii wizerunku sprawiło, że marka AZZARO cieszy się dużą popularnością.

ŚRÓDZIEMNOMORSKI HEDONIZM

Urodzony w Turcji projektant w swoich pracach nawiązywał do sycylijskich korzeni. Jego pomysły oscylowały wokół południowego stylu i zmysłowości. Przeprowadzka Lorisa Azzaro w 1962 roku do Paryża sprawiła, że jego kariera znaczenie się rozwinęła, a nazwisko stało znane. O sukcesie jego projektów świadczy fakt, że jego stroje nosiły największe gwiazdy i znane modelki. Marka kojarzona była z radością życia, szykiem i witalnością.

UNIKATOWE PERFUMY

Pierwsze perfumy Azzaro weszły na rynek w 1975 roku i były skierowane do kobiet. Kompozycja Counture do dziś podobija serca klientek i stała się symbolem marki. Po sukcesie tej linii Azzaro rozszerzył swoją ofertę o zapach dla mężczyzn: Azzaro for men. Do najbardziej cenionych i znanych zapachów należy Azzaro Chrome z 1996 roku, który urzeka swoją ponadczasowością. Kompozycja ta zawdzięcza swoją uniwersalność zestawieniem orzeźwiających aromatów z piżmem, kardamonem, drzewem sandałowym i brazylijskim. Pobudzające i zmysłowe perfumy cieszyły się takim zainteresowaniem wśród klientów, że doczekały się swojej kontynuacji w postaci zapachów: Chrome Sport i Chrome Legend. Na uwagę zasługują także perfumy Wanted, które swoją premierę miały w 2016 roku. Ich twórca, Fabrice Pellegrin, skierował swoją propozycję do charyzmatycznych mężczyzn.


Azzaro to bez wątpienia marka, która doskonale nadąża za trendami w świecie perfum, a dzięki współpracy z wieloma znanymi kreatorami zapachów, ma do zaoferowania produkty na najwyższym, światowym poziomie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz